Pożyczkę może uzyskać wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia, towarzystwo budownictwa społecznego TBS oraz jednostka organizacyjna jednostek samorządu terytorialnego na przedsięwzięcie na obszarach wyznaczonych w aktualnie obowiązujących właściwych Programach Rewitalizacji na finansowanie projektów z zakresu: rewitalizacji modernizacji adaptacji zmiany sposobu użytkowania obiektów budowlanych.
Pożyczka może być udzielana na inwestycje w środki trwałe, jak i wartości niematerialne i prawne, jak również kapitał obrotowy pod warunkiem, że będzie on powiązany z działalnością inwestycyjną lub dalszą ekspansją przedsiębiorstwa, na które zostało przyznane finansowanie. Fundusz może udzielać Jednostkowych PI PLUS na określone przedsięwzięcia badawczo – rozwojowe na warunkach korzystniejszych niż rynkowe (pomoc de minimis.)
SFP oferuje możliwość zaciągnięcia pożyczki dla wspólnot mieszkaniowych na cele związane z szeroko rozumianym remontem frontowych elewacji budynków budynku wraz z prześwitami bramowymi oraz dachuów, a także wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej części budynku, które jednocześnie stanowią nieruchomość wspólną danej wspólnoty mieszkaniowej.
O pożyczkę udzielaną przez Fundusz mogą ubiegać się podmioty uprawnione do prawdzenia działalności pożytku publicznegi zgodnie z prezpisami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Strona główna Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego
Dlaczego SFP
W dzisiejszym świecie o powodzeniu rynkowym bardzo często decyduje sprawność i szybkość działania, dlatego Szczeciński Fundusz Pożyczkowy oferuje proste i nowoczesne rozwiązania, które często wygrywają ze skomplikowanymi procedurami stosowanymi przez wiele instytucji finansowych.
Szanujemy czas naszych klientów, więc szybko przybywa nam zadowolonych pożyczkobiorców, dzięki którym z roku na rok zwiększamy wartość udzielanych przez Fundusz pożyczek, a dynamiką wzrostu wartości portfela wyprzedzamy wiele tego typu instytucji w Polsce. Dzięki dynamicznemu wzrostowi Spółka dołączyła do grona najlepszych firm pożyczkowych w kraju zrzeszonych w Polskim Związku Funduszy Pożyczkowych.
Szczeciński Fundusz Pożyczkowy jest instytucją wspierającą przedsiębiorców, dlatego bardzo nam zależy, aby cena oferowanych usług w postaci pożyczek nie była dla klientów barierą ograniczającą zastosowanie racjonalnych rozwiązań. Staramy się więc, aby nasza oferta była najkorzystniejsza na rynku.
Tanie pożyczki nie oznaczają niskiej jakości, lecz konkurencyjne warunki udzielanych pożyczek i brak jakichkolwiek ukrytych opłat w trakcie obsługi pożyczki. Nie stosujemy pułapek i niejasnych procedur.
Jesteśmy partnerem bezpiecznym dzięki wieloletniemu doświadczeniu, dobrym warunkom finansowym i profesjonalnej kadrze pracowników.
Aktualności
Rusza nabór na Pożyczkę Płynnościową POIR
Podpisanie umowy
Rewitalizacja. Nowe życie stu kamienic
W dniu 6 maja 2002 roku Uchwałą Nr I/N/1155/02
Rada Miasta Szczecina przyjęła Strategię
Rozwoju Miasta Szczecina, określając w sposób całościowy
cele i zaprogramowany rozwój Szczecina do 2015 roku. Elementem
strategii jest "Polityka
wspierania rozwoju gospodarczego" wyznaczająca kierunki działań i wskazująca na "Współtworzenie instrumentów finansowych w zakresie udzielania poręczeń, pożyczek i pomocy finansowej małym i średnim przedsiębiorstwom".
Jako jeden z instrumentów realizacji założeń polityki wspierania rozwoju gospodarczego Miasta Szczecina, Uchwałą Rady Miasta nr XXVII/555/04 z dnia 25 październia 2004 roku powołano do życia Spółkę pod nazwą "Szczeciński Fundusz Pożyczkowy " Sp. z o.o. Kapitał zakładowy w Spółce objęła Gmina Miasto Szczecin oraz Spółka " Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina" Sp. z o.o.